Warsztat „Komunikacja z dzieckiem w sytuacji okołorozstaniowej”

Rozwód - pomoc dla dzieciTrwa nabór na zajęcia, która odbędą się 09.01.2016 r.
 
Rozwód i rozstanie to trudny okres dla całej rodziny. Sytuacja rozpadu rodziny wywołuje wiele skrajnych emocji u każdego jej członka. O ile dorosłym łatwiej sobie przez nią przejść, dzieci często przeżywają ją jako rozpad własnego, bezpiecznego świata, a z tym nam dorosłym nie jest już tak łatwo sobie poradzić, wywołuje to w nas poczucie lęku i bezradności. A jednak na nas, rodzicach i opiekunach, spoczywa odpowiedzialność za wsparcie naszych dzieci w tym trudnym doświadczeniu.
 
Rolą dorosłych jest pomóc własnym dzieciom przejść przez tą sytuację możliwie jak najłagodniej. Aby to zrobić warto, a nawet trzeba, w pierwszej kolejności zadbać o siebie i o własne potrzeby. Tak jak w samolocie, gdzie zaleca się najpierw sobie założyć maskę tlenową, żeby następnie móc pomóc swoim bliskim.
 
Dlatego tak ważne jest nauczyć się przeżywać w bezpieczny i nieraniący innych sposób wszystkie te emocje, które są nieodłącznym elementem procesu rozstania i związanym z nim zmian w rodzinie. Od wściekłości do bezradności, poprzez zranienia, smutek i żal.
Warto również nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o jego przeżyciach i samej sytuacji rozstania. Jak to robić? Jakich użyć słów? Jak znaleźć w sobie siłę, aby nie dać się ponieść emocjom i dać sobie szansę na porozumienie? Te umiejętności pomożemy Tobie rozwinąć na naszym warsztacie.

Co zyskasz uczestnicząc w warsztacie:

Czy to propozycja tylko dla rodziców i czy muszą być razem?
Nie. Ofertę kierujemy zarówno do pojedynczego rodzica: matki, ojca, jak i do babci, dziadka, do każdej osoby, która chce dowiedzieć się jak pomóc w sytuacji rozstania dzieciom i osobom rozstającym się, w tym także sobie.
 

Termin – 9 stycznia 2016 r. (sobota), godz. 9.00-17.30.
Cena warsztatu – 270 zł. 

Prowadzące:

Katarzyna Mianowska – psycholog, psychoterapeuta
Izabela Zamerfeld – psycholog, psychoterapeuta

Miejsce warsztatu – Gabinet Psychologiczny RAZEM, ul. Zamiany 5 lok. 75, Warszawa Ursynów.

Zapisy i informacje: info@razempsycholog.pl lub telefonicznie 668-543-768